Haber

Pilot Üniversite Programı YÖK Dış Değerlendirme Takımının Gündeminde YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımından Üniversitemize Tam Not YÖK Değerlendirme Takımı Üniversitemizdeki Değişimleri İnceliyor Üniversitemizde Kalite Sorumluları Toplantısı Yapıldı Kalite Komisyonu Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Hızla Devam Ediyor 2018 Yılının Son Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkiki Başladı Üniversitemiz TSE’den Alacağı Belge ile Türkiye’de İlk Olacak Üniversitemize Yeni Başlayan Personele Temel Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Verildi Üniversitemiz YÖK’ün Kalite Kapsamında Yapacağı Dış Değerlendirmeye Hazır Üniversitemiz Kalite Tecrübesini Harran Üniversitesi ile Paylaşıyor Rektörümüz Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemiz 2019 Gözetim Tetkikini Başarıyla Tamamladı Kalite Komisyonu Toplantısında 2019 Yılı Değerlendirildi Kurumsal Dış Değerlendirme Ön Ziyareti hakkında İç Tetkik Değerlendirme Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde “Kalite Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi” Konulu Eğitim Verildi Rektör Karakaya Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Kalitesini Belgelendiren Ahi Evran Üniversitesi Emin Adımlarla Hedeflerine Yürüyor Tüm Birimleriyle TSE Belgesi Alan İlk ve Tek Üniversiteyiz Üniversitemiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkikine Hazır Kalite Süreci Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde 2. Dönem İç Tetkik Açılış Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde Kalite Süreçlerine Katkı Veren Akademik ve İdari Personel İçin Belge Takdim Töreni Düzenlendi Kalite Yönetim Sistemimiz Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor Üniversitemiz Kalite Belgesi ile Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Temsilcileri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Denetim Açılış Toplantısı Rektör Karakaya’nın Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde 2019 Yılı Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 27001 BGYS Dış Değerlendirme Gözetim Tetkiki Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemiz EFQM Mükemmellik Ödülü İçin İlk Adımı Attı Kalite Yönetim Sistemimiz Model Olmaya Devam Ediyor TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemizde Yapılan Gözetim Tetkiki Başarıyla Tamamlandı Kalite Yolcuğunda Yeni Hedefler

Üniversitemiz 2019 Gözetim Tetkikini Başarıyla Tamamladı

Kalite yolculuğuna ara vermeden devam eden ve kalitesi ile diğer üniversitelere model olan üniversitemiz, Gözetim Tetkik Süreçlerini başarıyla tamamladı. 20 Aralık 2019 tarihinde Genel Sekreterlik Toplantı Salonunda gerçekleşen kapanış toplantısına Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Değerlendirme Ekibi, Kalite Koordinatör Yardımcıları Doç. Dr. Hüseyin Şimşek, Ekrem Öztürk ve Kalite Yönetim Koordinatörlüğü Ekibi katıldı.

Üniversitemizde bulundukları üç günlük süre içerisinde yaptıkları değerlendirmelerde uygulanan çalışmaları çok beğendiklerini anlatan TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Değerlendirme Ekibi, gözetim tetkiki yapılan birimlerde katılımın yüksek olmasının kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi. Kalite Koordinatörlüğü ekibi ile uyum içerisinde çalışarak gözetim tetkikini tamamladıklarını kaydeden değerlendirme ekibi, gözetim tetkiki sonunda özellikle Bütünleşik Yönetim Bilgi Sistemi (BYBS) programının kalite çalışmalarındaki önemine değindi. BYBS Programı sayesinde her an iç değerlendirme ve yönetimi gözden geçirme çalışmasının yapılabileceğine değinen TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Değerlendirme Ekibi, programın bütünleşik olarak başka kurum ve kuruluşlarda bulunmadığını, ilk uygulanan kurumun Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olmasından dolayı üniversitemizin ön plana çıktığını ifade etti. Yeniden gözden geçirilmesi gereken konularla ilgili açıklamalarda bulunan değerlendirme ekibi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin süreci başarıyla yönettiğini, üniversitemizden beklentilerinin yüksek olduğunu ve üniversitemizin de bu beklentiyi karşıladığını belirtti. Değerlendirme Ekibi, kalite süreçlerine emek veren üniversite yönetimi ile tüm personeli tebrik etti.

TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Değerlendirme Ekibinin ardından bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, gözetim yapılan noktalarda iyileştirmelere gidilerek yeni fırsatların oluşması için çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel’in konuşmasının ardından Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt söz alarak kalite ile ilgili çalışmaların birim/anabilim dalı düzeyine indirgenerek yayılımın daha sağlıklı yapılacağını ve kurumsal bilgi ve kurumsal hafıza ile eksiklerin tamamlanacağını belirtti. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kalite konusunda çok iyi bir noktada olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Mustafa Kurt, sözlerine şu şekilde son verdi: “Kalite konusunda biz lokomotif olduk. Tüm birimlerimizde bu sürecin en iyi şekilde uygulanması için çok çalıştık. Yeni hedeflerimiz var ve bu hedeflere ulaşmak için iyileştirmeler yapmaya devam edeceğiz. Üniversitemizi önemli bir paydaş olarak gördüğünüz ve yakından ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz.”Copyright © BAUM 2015