Haber

Pilot Üniversite Programı YÖK Dış Değerlendirme Takımının Gündeminde YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımından Üniversitemize Tam Not YÖK Değerlendirme Takımı Üniversitemizdeki Değişimleri İnceliyor Üniversitemizde Kalite Sorumluları Toplantısı Yapıldı Kalite Komisyonu Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Hızla Devam Ediyor 2018 Yılının Son Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkiki Başladı Üniversitemiz TSE’den Alacağı Belge ile Türkiye’de İlk Olacak Üniversitemize Yeni Başlayan Personele Temel Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Verildi Üniversitemiz YÖK’ün Kalite Kapsamında Yapacağı Dış Değerlendirmeye Hazır Üniversitemiz Kalite Tecrübesini Harran Üniversitesi ile Paylaşıyor Rektörümüz Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemiz 2019 Gözetim Tetkikini Başarıyla Tamamladı Kalite Komisyonu Toplantısında 2019 Yılı Değerlendirildi Kurumsal Dış Değerlendirme Ön Ziyareti hakkında İç Tetkik Değerlendirme Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde “Kalite Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi” Konulu Eğitim Verildi Rektör Karakaya Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Kalitesini Belgelendiren Ahi Evran Üniversitesi Emin Adımlarla Hedeflerine Yürüyor Tüm Birimleriyle TSE Belgesi Alan İlk ve Tek Üniversiteyiz Üniversitemiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkikine Hazır Kalite Süreci Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde 2. Dönem İç Tetkik Açılış Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde Kalite Süreçlerine Katkı Veren Akademik ve İdari Personel İçin Belge Takdim Töreni Düzenlendi Kalite Yönetim Sistemimiz Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor Üniversitemiz Kalite Belgesi ile Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Temsilcileri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Denetim Açılış Toplantısı Rektör Karakaya’nın Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde 2019 Yılı Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 27001 BGYS Dış Değerlendirme Gözetim Tetkiki Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemiz EFQM Mükemmellik Ödülü İçin İlk Adımı Attı Kalite Yönetim Sistemimiz Model Olmaya Devam Ediyor TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemizde Yapılan Gözetim Tetkiki Başarıyla Tamamlandı Kalite Yolcuğunda Yeni Hedefler

Üniversitemizde 2019 Yılı Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti

Tüm birimleriyle kalite belgesi alan ilk üniversite olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sisteminin gereği olan Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısını gerçekleştirdi. 10 Aralık 2019 tarihinde Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi Aşıkpaşa Salonunda gerçekleşen toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kalite Yönetim Koordinatörü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ve Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, kalite koordinatörlüğü ekibi, birimlerin kalite sorumluları ile akademik ve idari personel katıldı.

Kurt: “2020 Yılı İtibari ile Bütünleşik Bilgi Yönetim Sistemine Geçiyoruz

Yönetimi Gözden Geçirme Toplantısında açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, 2015’te başladıkları noktadan çok farklı bir noktada olduklarını kalite çalışmalarında üniversitelerin yanında diğer kamu kuruluşlarına da rol model olduklarının söyledi. 2020 yılı itibari ile Bütünleşik Bilgi Yönetim Sistemine (BYBS) geçeceklerini ifade eden Kurt, bu sistemle planlama, uygulama, gözden geçirme ve iyileştirmelerin daha etkin bir şekilde kalite sistemi içerisine dahil edileceğini belirtti.

Rektör Karakaya : “Kaliteli Olmak Bir Şereftir, Ayrıcalıktır, İnsanlıktır

Prof. Dr. Mustafa Kurt’un konuşmasının ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya bir konuşma yaparak kalite sürecinde planlama ve uygulama safhalarından mükemmellik noktasına geldikleri için heyecanlı ve mutlu olduklarını ifade etti. Kalite yolculuğunun YÖK’te kurulan Kalite Kurulu’na örnek olduğunu anlatan Rektör Karakaya, kendilerinin kalite yapmadığını kaliteli olmak istediklerini söyledi. Üniversitelerin kalitenin öncülüğünü yapabilecek kadar öncü ve yetkin kurumlar olduklarını belirten Karakaya, kaliteli olmanın bir şeref, ayrıcalık ve insanlık olduğunu dile getirdi.

Rektör Karakaya : “ Biz İddiamızı İspatlayarak Kaliteliyiz Dedik 

Kalitede öncü üniversite olarak sorumluluklarının fazla olduğunu anlatan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Türkiye’nin birçok yerinde katıldığı konferanslarda hangi etik ruhla hangi yol ve yöntemi izleyerek başarıya ulaştıklarını paylaştığını söyledi. Rektör Karakaya inanmanın bir işi yapmak için enerji, planlamanın akıl ve mantık, uygulamanın ise ispat olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında kendilerinin iddialarını ispatlayarak “kaliteliyiz” diyebildiklerini söyledi. Tüm bunların kendileri için yeterli olmadığına dikkat çeken Karakaya, iş akışlarında kurum kültürüne geçmenin çok önemli ve elzem olduğunu belirtti. 2020 Yılında yapacakları çalışmalarla mükemmellik ödülünü de almak istediklerini ifade eden Karakaya, ödülü almak için performanslarını daha da artırmaları gerektiğinin altını çizdi.

Kalite sürecinin üniversitemizi daha iyi noktalara taşıması dileğinde bulunan Rektör Karakaya, sürecin başından beri emek sarf eden herkese teşekkür etti. Açılış konuşmalarının ardından birimlerin kalite temsilcileri Yönetimi Gözden Geçirme Raporlarının sunumlarını yaptılar.Copyright © BAUM 2015