Haber

Pilot Üniversite Programı YÖK Dış Değerlendirme Takımının Gündeminde YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımından Üniversitemize Tam Not YÖK Değerlendirme Takımı Üniversitemizdeki Değişimleri İnceliyor Üniversitemizde Kalite Sorumluları Toplantısı Yapıldı Kalite Komisyonu Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Hızla Devam Ediyor 2018 Yılının Son Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkiki Başladı Üniversitemiz TSE’den Alacağı Belge ile Türkiye’de İlk Olacak Üniversitemize Yeni Başlayan Personele Temel Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Verildi Üniversitemiz YÖK’ün Kalite Kapsamında Yapacağı Dış Değerlendirmeye Hazır Üniversitemiz Kalite Tecrübesini Harran Üniversitesi ile Paylaşıyor Rektörümüz Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemiz 2019 Gözetim Tetkikini Başarıyla Tamamladı Kalite Komisyonu Toplantısında 2019 Yılı Değerlendirildi Kurumsal Dış Değerlendirme Ön Ziyareti hakkında İç Tetkik Değerlendirme Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde “Kalite Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi” Konulu Eğitim Verildi Rektör Karakaya Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Kalitesini Belgelendiren Ahi Evran Üniversitesi Emin Adımlarla Hedeflerine Yürüyor Tüm Birimleriyle TSE Belgesi Alan İlk ve Tek Üniversiteyiz Üniversitemiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkikine Hazır Kalite Süreci Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde 2. Dönem İç Tetkik Açılış Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde Kalite Süreçlerine Katkı Veren Akademik ve İdari Personel İçin Belge Takdim Töreni Düzenlendi Kalite Yönetim Sistemimiz Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor Üniversitemiz Kalite Belgesi ile Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Temsilcileri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Denetim Açılış Toplantısı Rektör Karakaya’nın Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde 2019 Yılı Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 27001 BGYS Dış Değerlendirme Gözetim Tetkiki Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemiz EFQM Mükemmellik Ödülü İçin İlk Adımı Attı Kalite Yönetim Sistemimiz Model Olmaya Devam Ediyor TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemizde Yapılan Gözetim Tetkiki Başarıyla Tamamlandı Kalite Yolcuğunda Yeni Hedefler

Üniversitemiz Kalite Tecrübesini Harran Üniversitesi ile Paylaşıyor

Kalite Yönetim Belgesine sahip ilk ve tek devlet üniversitesi olma özelliğine sahip olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, diğer üniversitelere öncü olmaya devam ediyor. 26 Ağustos 2019 tarihinde Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ve beraberindekiler Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret ederek kalite süreçleri hakkında bilgi aldı.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, üniversitelerde artık kalite sisteminin gerekli olduğunu anlatarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kalite tecrübesinden faydalanmak istediklerini belirtti. Üniversitemizin yoğun çalışma sistemi ve kalitede gösterdiği başarıyı tebrik ettiğini dile getiren Rektör Çelik, Harran Üniversitesi olarak kendilerinin de kalite süreçlerine başlayacaklarını kaydetti.

Rektör Karakaya: “Hedefimiz Mükemmellik Ödülünü Almak”

Kalite çalışmaları, süreçleri ve detayları hakkında Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ile beraberindekilere bilgiler veren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektörün enerjisi olmadan kalitenin hayat bulmasının imkansız olduğunu anlattı. Üniversitemizin kalite süreçlerinde başta Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt ile kalite ekibinin organize ettiği tüm toplantılara katıldığını söyleyen Rektör Karakaya, toplantılarda kalite belgesinin alınmasının nedenlerini belirtti. “Biz yönetim olarak kaliteyi yaşadık ve bizdeki sinerjiyi personelimiz de alarak kendilerini kalitenin içinde buldu.” diyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kalite Yönetim Sistemi Belgesini aldığımızda da kaliteyle ilgili çalışmanın tüm hazzını hep birlikte yaşadıklarını kaydetti. Kalite süreçlerinde belirli bir aşamaya geldiklerini belirten Rektör Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Bizim burada hedeflerimiz var, kalite çalışmalarının devamı niteliğinde olan Mükemmellik Ödülü için hazırlanıyoruz. Belirli bir aşamaya geldik ve bu çalışmanın sonunda uluslararası alanda akredite edilmiş, tescillenmiş belgeler alacağız.” Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak kalite çalışmaları konusunda ellerinden geldiğince diğer üniversitelere de destek olacaklarını anlatan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Harran Üniversitesine kalite çalışmalarında başarılar diledi.Ziyaretin ardından Üniversitemiz Kalite Koordinatörlüğü ekibi tarafından Harran Üniversitesinden gelen heyete Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları hakkında bir sunum yapıldı. Sunumda kalite uygulamaları, bütünleşik yönetim sistemi, risk çalışmaları, iç kontrol faaliyetleri ve iş akışları hakkında bilgiler verilirken toplantı sonunda Harran Üniversitesi heyetinin kalite süreçleri ile ilgili soruları cevaplandırıldı. 

Toplantının devamında Üniveristemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt ile Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ve beraberindeki heyete Üniversitemiz Yerleşkesinde bulunan 2 Bin 664 Yataklı Kız Öğrenci Yurdu ile Merkezi Araştırma ve Uygulama Laboratuvarını gezdirerek yurt ve merkezin faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı. Ziyaret sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik birbirlerine günün anısına hediye verdiler. 

  Copyright © BAUM 2015