Haber

Pilot Üniversite Programı YÖK Dış Değerlendirme Takımının Gündeminde YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımından Üniversitemize Tam Not YÖK Değerlendirme Takımı Üniversitemizdeki Değişimleri İnceliyor Üniversitemizde Kalite Sorumluları Toplantısı Yapıldı Kalite Komisyonu Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Hızla Devam Ediyor 2018 Yılının Son Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkiki Başladı Üniversitemiz TSE’den Alacağı Belge ile Türkiye’de İlk Olacak Üniversitemize Yeni Başlayan Personele Temel Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Verildi Üniversitemiz YÖK’ün Kalite Kapsamında Yapacağı Dış Değerlendirmeye Hazır Üniversitemiz Kalite Tecrübesini Harran Üniversitesi ile Paylaşıyor Rektörümüz Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemiz 2019 Gözetim Tetkikini Başarıyla Tamamladı Kalite Komisyonu Toplantısında 2019 Yılı Değerlendirildi Kurumsal Dış Değerlendirme Ön Ziyareti hakkında İç Tetkik Değerlendirme Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde “Kalite Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi” Konulu Eğitim Verildi Rektör Karakaya Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Kalitesini Belgelendiren Ahi Evran Üniversitesi Emin Adımlarla Hedeflerine Yürüyor Tüm Birimleriyle TSE Belgesi Alan İlk ve Tek Üniversiteyiz Üniversitemiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkikine Hazır Kalite Süreci Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde 2. Dönem İç Tetkik Açılış Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde Kalite Süreçlerine Katkı Veren Akademik ve İdari Personel İçin Belge Takdim Töreni Düzenlendi Kalite Yönetim Sistemimiz Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor Üniversitemiz Kalite Belgesi ile Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Temsilcileri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Denetim Açılış Toplantısı Rektör Karakaya’nın Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde 2019 Yılı Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 27001 BGYS Dış Değerlendirme Gözetim Tetkiki Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemiz EFQM Mükemmellik Ödülü İçin İlk Adımı Attı Kalite Yönetim Sistemimiz Model Olmaya Devam Ediyor TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemizde Yapılan Gözetim Tetkiki Başarıyla Tamamlandı Kalite Yolcuğunda Yeni Hedefler

Üniversitemizde Yapılan Gözetim Tetkiki Başarıyla Tamamlandı

Kalite yolculuğuna aralıksız devam eden ve kalitesi ile diğer üniversitelere model olan üniversitemizde gerçekleştirilen Gözetim Tetkik Süreçleri başarıyla tamamlandı. 7 Aralık 2018 tarihinde Genel Sekreterlik Toplantı Salonunda kapanışı yapılan toplantıya Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Tetkikçileri, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük ve Kalite Yönetim Koordinatörlüğü ekibi katıldı.

Üniversitemizde bulundukları üç günlük süre içerisinde yaptıkları değerlendirmelerde uygulanan çalışmaları çok beğendiklerini anlatan tetkikçiler, gözetim tetkiki yapılan birimlerde katılımın yüksek olmasının da kendilerini sevindirdiğini ifade ettiler. Kalite Koordinatörlüğü ekibi ile uyum içerisinde çalışarak tamamladıkları gözetim tetkiki sonunda stratejik planda belirlenen süreç maddelerinin uygulandığını anlatan heyet, güçlü ve zayıf yönlerin değerlendirilerek bunların fırsata dönüştürülmesinin katma değer sağlayacağını belirtti. Riskler belirlenirken dikkat edilecek konulara dikkat çeken heyet temsilcileri, “Risk tamamen ortadan kalkmıyorsa yaşanabilir hale getirilmeli.” dedi.

Süreçlerin her birim için farklı olduğunu, her birimin hedeflerinin ve risklerinin aynı olmadığını anlatan heyet, uygun olmayan hizmet kavramına yönelik çalışmaların değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Yeniden gözden geçirilmesi gereken konularla ilgili açıklamalarda bulunan heyet, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin süreci başarıyla yönettiğini, üniversitemizden beklentilerinin yüksek olduğunu ve üniversitemizin de bu beklentiyi karşıladığını ifade etti. Heyet, bu konuda emek veren üniversite yönetimi ile tüm personeli tebrik etti.

TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkikçilerinin ardından bir konuşma yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Gökbel, eksiklerin tespit edildiği noktalar üzerinde yeniden çalışılacağını ve yeni fırsatların oluşması için çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Toplantı da bir konuşma da Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt yaptı. Kalite ile ilgili çalışmalar yapıldıkça stratejik planda revizyon ihtiyacı hissettiklerini söyleyen Kurt, kurumsal bilgi ve kurumsal hafıza ile birlikte eksiklerin tamamlanacağını belirtti. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kalite konusunda anlatacaklarının çok olduğunu ifade eden Prof. Dr. Mustafa Kurt sözlerine şu şekilde son verdi: “Kalite konusunda biz lokomotif olacağız. Tüm birimlerimizde bu sürecin en iyi şekilde uygulanması için çok çalıştık. Yeni hedeflerimiz var ve bu hedeflere ulaşmak için iyileştirmeler yapmaya devam edeceğiz. Üniversitemizi güçlü olarak gördüğünüz ve yakından ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz.”Copyright © BAUM 2015