Haber

Pilot Üniversite Programı YÖK Dış Değerlendirme Takımının Gündeminde YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımından Üniversitemize Tam Not YÖK Değerlendirme Takımı Üniversitemizdeki Değişimleri İnceliyor Üniversitemizde Kalite Sorumluları Toplantısı Yapıldı Kalite Komisyonu Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Hızla Devam Ediyor 2018 Yılının Son Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkiki Başladı Üniversitemiz TSE’den Alacağı Belge ile Türkiye’de İlk Olacak Üniversitemize Yeni Başlayan Personele Temel Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Verildi Üniversitemiz YÖK’ün Kalite Kapsamında Yapacağı Dış Değerlendirmeye Hazır Üniversitemiz Kalite Tecrübesini Harran Üniversitesi ile Paylaşıyor Rektörümüz Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemiz 2019 Gözetim Tetkikini Başarıyla Tamamladı Kalite Komisyonu Toplantısında 2019 Yılı Değerlendirildi Kurumsal Dış Değerlendirme Ön Ziyareti hakkında İç Tetkik Değerlendirme Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde “Kalite Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi” Konulu Eğitim Verildi Rektör Karakaya Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Kalitesini Belgelendiren Ahi Evran Üniversitesi Emin Adımlarla Hedeflerine Yürüyor Tüm Birimleriyle TSE Belgesi Alan İlk ve Tek Üniversiteyiz Üniversitemiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkikine Hazır Kalite Süreci Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde 2. Dönem İç Tetkik Açılış Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde Kalite Süreçlerine Katkı Veren Akademik ve İdari Personel İçin Belge Takdim Töreni Düzenlendi Kalite Yönetim Sistemimiz Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor Üniversitemiz Kalite Belgesi ile Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Temsilcileri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Denetim Açılış Toplantısı Rektör Karakaya’nın Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde 2019 Yılı Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 27001 BGYS Dış Değerlendirme Gözetim Tetkiki Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemiz EFQM Mükemmellik Ödülü İçin İlk Adımı Attı Kalite Yönetim Sistemimiz Model Olmaya Devam Ediyor TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemizde Yapılan Gözetim Tetkiki Başarıyla Tamamlandı Kalite Yolcuğunda Yeni Hedefler

Üniversitemizde Kalite Süreçlerine Katkı Veren Akademik ve İdari Personel İçin Belge Takdim Töreni Düzenlendi

Kalite süreçlerini başarıyla tamamlayan üniversitemizde 15 Ekim 2018 tarihinde Yunus Emre Salonunda TS EN ISO 9001/2015 KYS ve YÖK Kalite Dış Değerlendirme süreçlerinde emek veren akademik ve idari personelimiz için belge takdim töreni düzenlendi. Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ve  Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük ile akademik ve idari personel katıldı.

Törenin açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt yaptı. Kurt, konuşmasına TS EN ISO 9001/2015 KYS ve YÖK Kalite Dış Değerlendirme süreçlerine emek veren başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya olmak üzere akademik ve idari personele teşekkür ederek başladı. Üniversite içerisinde kalite süreçlerini gerçekleştirirken kendilerini Türkiye çapında bir iş yapar vaziyette bulduklarını dile getiren Prof. Dr. Mustafa Kurt, burada çok önemli işlere imza attıklarını vurguladı. Süreci sahiplenen ve başarılı bir iş çıkmasını sağlayan herkese teşekkür eden Prof. Dr. Mustafa Kurt, sözü Rektör Karakaya’ya bıraktı.

Rektör Karakaya: “Eğer İnsanlar İnanırsa Yapılacak Çok Şey Vardır”

Törende bir konuşma yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kalite ile ilgili süreçlerin takdire şayan bir şekilde sonuçlandığını söyledi. İlk olarak 2015 yılında kalite çalışması yapacaklarını açıkladıklarında belirsiz bir şekli tanımlamaya çalıştıklarını ifade eden Rektör Karakaya, azimle ve üniversitemiz personelinin gayretiyle tam da Türkiye’nin ihtiyacı olan bütünleşik bir kalite sistemini örnek alacak hale getirdiklerini belirtti. YÖK’te 100 üniversitenin katıldığı toplantıda üniversitemizin model çalışmasını takdim ettiklerini anlatan Rektör Karakaya sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu onur sizlerindir. Orada sunumu yaparken onur duydum. Demek ki Orta Anadolu’da küçük diye tabir edilen bir üniversite azmettiğinde, hedef koyduğunda aslında çok büyük dediğimiz 50-60 yıllık üniversitelere kalite örneği sunabilecek gücü yakalayabiliyor. Bu bir göstergedir. Bu gösterge eğer insanlar inanıyorsa yapabileceği çok şeyin olduğuna delildir.”

Rektör Karakaya: “Eğitimin Olduğu Yerde Süreç Dinamiktir”

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin tanınırlığını kalitesinin üzerinden yaptığını ifade eden Rektör Karakaya,  hem üniversitesine hem de şehrine kalite kazandırmanın temel hedefleri olduğunu ve bu çıkışı yakaladıklarını dile getirdi. İnancın başarıya götürdüğünün altını bir kez daha çizen Prof. Dr. Vatan Karakaya, inançlarının eğitimde de kaliteye ulaştıracağını sözlerine ekledi. Eğitimin olduğu yerde sürecin dinamik olduğunu, yeni bakışlarla, yeni fikirlerle her gün yeniden doğacağını ve bunu sürdürmeye devam edeceklerini dile getiren Rektör Karakaya, Kırşehir’in eğitimdeki kalitesiyle de diğer üniversitelere model olacağını kaydetti.

Rektör Karakaya: “Ahiliğin Temel Felsefesi Kalitedir”

Kırşehir’in kültür mirası olan Ahi Evran-ı Veli öğretisiyle kaliteye sahip olmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Rektör Karakaya, Ahiliğin temel felsefesinin kalite olduğunu vurguladı. Yeni hedeflerinin ahlaki değerler doğrultusunda ve yaklaşık 22 bin kişilik öğrencisi ile  Türkiye’nin her yerine Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin nitelikli mezunlarını yollamak olduğunu sile getiren Rektör Karakaya, “İnandığımız değerlerle istediğimiz sonuçlara ulaşacağız.” dedi.

Tören, Rektör Karakaya’nın kalite süreçlerine destek vererek üniversitemizin tüm birimleriyle Kalite Yönetimi Sistem Belgesini alan ilk ve tek devlet üniversitesi unvanına sahip olmasını sağlayan personele teşekkür belgelerini takdim etmesiyle son buldu.Copyright © BAUM 2015