Haber

Pilot Üniversite Programı YÖK Dış Değerlendirme Takımının Gündeminde YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımından Üniversitemize Tam Not YÖK Değerlendirme Takımı Üniversitemizdeki Değişimleri İnceliyor Üniversitemizde Kalite Sorumluları Toplantısı Yapıldı Kalite Komisyonu Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Hızla Devam Ediyor 2018 Yılının Son Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkiki Başladı Üniversitemiz TSE’den Alacağı Belge ile Türkiye’de İlk Olacak Üniversitemize Yeni Başlayan Personele Temel Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Verildi Üniversitemiz YÖK’ün Kalite Kapsamında Yapacağı Dış Değerlendirmeye Hazır Üniversitemiz Kalite Tecrübesini Harran Üniversitesi ile Paylaşıyor Rektörümüz Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemiz 2019 Gözetim Tetkikini Başarıyla Tamamladı Kalite Komisyonu Toplantısında 2019 Yılı Değerlendirildi Kurumsal Dış Değerlendirme Ön Ziyareti hakkında İç Tetkik Değerlendirme Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde “Kalite Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi” Konulu Eğitim Verildi Rektör Karakaya Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Kalitesini Belgelendiren Ahi Evran Üniversitesi Emin Adımlarla Hedeflerine Yürüyor Tüm Birimleriyle TSE Belgesi Alan İlk ve Tek Üniversiteyiz Üniversitemiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkikine Hazır Kalite Süreci Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde 2. Dönem İç Tetkik Açılış Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde Kalite Süreçlerine Katkı Veren Akademik ve İdari Personel İçin Belge Takdim Töreni Düzenlendi Kalite Yönetim Sistemimiz Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor Üniversitemiz Kalite Belgesi ile Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Temsilcileri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Denetim Açılış Toplantısı Rektör Karakaya’nın Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde 2019 Yılı Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 27001 BGYS Dış Değerlendirme Gözetim Tetkiki Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemiz EFQM Mükemmellik Ödülü İçin İlk Adımı Attı Kalite Yönetim Sistemimiz Model Olmaya Devam Ediyor TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemizde Yapılan Gözetim Tetkiki Başarıyla Tamamlandı Kalite Yolcuğunda Yeni Hedefler

Üniversitemizde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkiki Başladı

Üniversitemiz, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardı kapsamında Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılacak olan dış tetkike hazır. 19-22 Aralık 2017 tarihleri arasında üniversitemizde TSE tarafından yapılacak olan dış tetkik 19 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Senato Salonunda gerçekleşen açılış toplantısı ile başladı. Toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, TSE’de görevli Bahattin Eroğlu, Süleyman Selim Ulaş, İbrahim Arslan, Hakan Şengel ile Yılmaz Emektar, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Ahmet Gökbel, Rektör Yardımcısı ve Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, Kalite Yönetim Koordinatör Yardımcıları Prof. Dr. Ergin Kariptaş, Doç. Dr. Hüseyin Şimşek, Ekrem Öztürk ile Kalite Yönetim Koordinatörlüğü Uzmanları Ersoy Doğan ve Cem Can Cebeci katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 2015 yılında göreve geldiğinde üniversitemiz için verdiği ilk talimatın kalite çalışmaları olduğunu söyledi. Üniversite olarak temel anlayışlarının kaliteli bir eğitim öğretim vermek ve idari yapıda hizmet etmek olduğunu ifade eden Rektör Karakaya, bu amaç kapsamında çalışmalar yürüttüklerini ve tüm üniversite çalışanlarının kaliteyi içselleştirdiğini belirtti. Kalite çalışmalarına ISO 9001:2015 versiyonu ile hazırlık yaptıklarını ve aşama aşama ilerlediklerini sözlerine ekleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu kapsamda stratejik plan çalışmaları yaptıklarını ve planda yenilikler gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya konuşmasına şöyle devam etti: “Kalite çalışmalarında gayretin bir parçası olduk. Bütün personelimiz bir eğitim sürecinden geçerek kaliteyi artık tüm çalışmalarında uygulamaya başladılar. YÖK dış değerlendirmesinden üniversitemiz büyük bir performans sergiledi ve bu değerlendirmeden olumlu sonuç alarak TSE dış tetkike hazırlandık. Burada bizim amacımız bu süreci yaşarken kalite standartlarında tescillenmek.” 

Kalite standartlarında Türkiye’de bir ilk gerçekleşerek üniversitemizin tüm birimlerinin TSE ile belgelendirileceğini söyleyen Rektör Karakaya, bu alanda üniversitemizin diğer üniversitelere de örnek teşkil edeceğini ifade etti. Üniversite olarak görevlerinin insan yetiştirmek olduğunu belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, “İnsan bizim için kıymetlidir, onların kaliteli bir şekilde yetiştirilmesini önemsiyoruz.” dedi. Üniversitemiz çalışanlarının sahada kaliteye hakim olduğunu vurgulayan Rektör Karakaya, her birim personelinin kaliteyi içselleştirerek çalışma hayatında uyguladıklarını belirtti. Bu kalite çalışmalarının üniversitemiz için ilk adım olduğunu söyleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu sürecin de üniversitemiz için hayırlı bir şekilde geçmesi temennisinde bulunarak TSE görevlilerine başarılar diledi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın konuşmasının ardından TSE’de görevli Bahattin Eroğlu söz alarak kendilerini tanıttı. Tanışma faslının ardından önemli bir sürecin başlangıcı için üniversitemizde olduklarını belirten Eroğlu, bu sürecin olumlu geçmesi dileğinde bulundu. Amaçlarının sistemi inceleyip uygunluk derecesini belirlemek olduğunu ifade eden Bahattin Eroğlu, üniversite yönetiminin kalite çalışmalarına destek vermesinin sistemin işlemesi anlamında önemli olduğunu söyledi.

Toplantı sonunda alınacak TSE belgesinin ulusal alanda kamuoyu ile paylaşımının yapılacağı bilgisinin verilmesinin ardından bu belgelendirme sisteminin ülkemizdeki tüm üniversitelere örnek olması anlamında önemli olduğu belirtildi. 

 Copyright © BAUM 2015