Haber

Pilot Üniversite Programı YÖK Dış Değerlendirme Takımının Gündeminde YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımından Üniversitemize Tam Not YÖK Değerlendirme Takımı Üniversitemizdeki Değişimleri İnceliyor Üniversitemizde Kalite Sorumluları Toplantısı Yapıldı Kalite Komisyonu Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Hızla Devam Ediyor 2018 Yılının Son Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkiki Başladı Üniversitemiz TSE’den Alacağı Belge ile Türkiye’de İlk Olacak Üniversitemize Yeni Başlayan Personele Temel Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Verildi Üniversitemiz YÖK’ün Kalite Kapsamında Yapacağı Dış Değerlendirmeye Hazır Üniversitemiz Kalite Tecrübesini Harran Üniversitesi ile Paylaşıyor Rektörümüz Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemiz 2019 Gözetim Tetkikini Başarıyla Tamamladı Kalite Komisyonu Toplantısında 2019 Yılı Değerlendirildi Kurumsal Dış Değerlendirme Ön Ziyareti hakkında İç Tetkik Değerlendirme Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde “Kalite Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi” Konulu Eğitim Verildi Rektör Karakaya Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Kalitesini Belgelendiren Ahi Evran Üniversitesi Emin Adımlarla Hedeflerine Yürüyor Tüm Birimleriyle TSE Belgesi Alan İlk ve Tek Üniversiteyiz Üniversitemiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkikine Hazır Kalite Süreci Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde 2. Dönem İç Tetkik Açılış Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde Kalite Süreçlerine Katkı Veren Akademik ve İdari Personel İçin Belge Takdim Töreni Düzenlendi Kalite Yönetim Sistemimiz Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor Üniversitemiz Kalite Belgesi ile Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Temsilcileri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Denetim Açılış Toplantısı Rektör Karakaya’nın Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde 2019 Yılı Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 27001 BGYS Dış Değerlendirme Gözetim Tetkiki Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemiz EFQM Mükemmellik Ödülü İçin İlk Adımı Attı Kalite Yönetim Sistemimiz Model Olmaya Devam Ediyor TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemizde Yapılan Gözetim Tetkiki Başarıyla Tamamlandı Kalite Yolcuğunda Yeni Hedefler

Üniversitemiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkikine Hazır

Üniversitemizin Kalite Güvence Sistemi içerisinde 2016 yılından itibaren uygulanmakta olan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardı çalışmaları 19-22 Aralık 2017 tarihleri arasında Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılacak olan dış tetkik ile belgelendirilecek. Bu kapsamda yapılan çalışmaların son kez gözden geçirmesini yapmak ve dış tetkik için gerekli çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla 18 Aralık 2017 tarihinde Yunus Emre Toplantı Salonunda birim kalite sorumluları katılımı ile bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, Kalite Koordinatör Yardımcısı Ekrem Öztürk ile kalite yönetim koordinatörlüğü sorumluları ve üniversitemiz birimlerinin kalite sorumluları katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Prof. Dr. Mustafa Kurt, iki yıldır yoğun bir şekilde çalışarak üniversitemizin Kalite Yönetim Sistemini etkin hale getirdiklerini ve tüm süreçlerle birlikte ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemini uygulamaya koyduklarını belirtti. Kurt konuşmasına şöyle devam etti: “YÖK Kurumsal Dış Değerlendirme Ölçütlerini yerine getirdik ve bir ay önce YÖK Değerlendirme Takımı tarafından başarılı bir şekilde değerlendirme sonucunu aldık.  ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardı çalışmalarını dış tetkike hazır hale getirdik. Türkiye'de üniversitelerde bir ilk olarak eğitim-öğretimi, idari ve destek hizmetler ile araştırma ve geliştirme olmak üzere tüm süreçlerde ve tüm birimlerimizde dış tetkike tabi tutuluyoruz. 19-22 Aralık 2017 tarihleri arasında Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılacak olan dış tetkik ile üniversitemiz belgelendirilecek.” Tüm birim yöneticilerinin ve kalite sorumlularının Kalite Yönetim Sisteminin uygulanmasında gerekli tüm önem ve özeni gösterdiklerini dile getiren Prof. Dr. Mustafa Kurt, bu dış tetkik sürecinden de başarı ile çıkacaklarına inandığını ifade etti. Konuşmasının sonunda Kurt, gelinen bu noktada tüm kalite temsilcileri ve sorumlularına üniversite yönetimi adına teşekkür etti.

 Copyright © BAUM 2015