Haber

Pilot Üniversite Programı YÖK Dış Değerlendirme Takımının Gündeminde YÖK Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Takımından Üniversitemize Tam Not YÖK Değerlendirme Takımı Üniversitemizdeki Değişimleri İnceliyor Üniversitemizde Kalite Sorumluları Toplantısı Yapıldı Kalite Komisyonu Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Hızla Devam Ediyor 2018 Yılının Son Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkiki Başladı Üniversitemiz TSE’den Alacağı Belge ile Türkiye’de İlk Olacak Üniversitemize Yeni Başlayan Personele Temel Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Verildi Üniversitemiz YÖK’ün Kalite Kapsamında Yapacağı Dış Değerlendirmeye Hazır Üniversitemiz Kalite Tecrübesini Harran Üniversitesi ile Paylaşıyor Rektörümüz Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemiz 2019 Gözetim Tetkikini Başarıyla Tamamladı Kalite Komisyonu Toplantısında 2019 Yılı Değerlendirildi Kurumsal Dış Değerlendirme Ön Ziyareti hakkında İç Tetkik Değerlendirme Toplantısı Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde “Kalite Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi” Konulu Eğitim Verildi Rektör Karakaya Başkanlığında İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Kalitesini Belgelendiren Ahi Evran Üniversitesi Emin Adımlarla Hedeflerine Yürüyor Tüm Birimleriyle TSE Belgesi Alan İlk ve Tek Üniversiteyiz Üniversitemiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dış Tetkikine Hazır Kalite Süreci Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Tetkik Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde 2. Dönem İç Tetkik Açılış Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde Kalite Süreçlerine Katkı Veren Akademik ve İdari Personel İçin Belge Takdim Töreni Düzenlendi Kalite Yönetim Sistemimiz Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor Üniversitemiz Kalite Belgesi ile Diğer Üniversitelere Örnek Oluyor Üniversitemizde Kalite Temsilcileri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Üniversitemizde İç Denetim Açılış Toplantısı Rektör Karakaya’nın Başkanlığında Yapıldı Üniversitemizde 2019 Yılı Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Gerçekleşti Üniversitemizde ISO 27001 BGYS Dış Değerlendirme Gözetim Tetkiki Açılış Toplantısı Yapıldı Üniversitemiz EFQM Mükemmellik Ödülü İçin İlk Adımı Attı Kalite Yönetim Sistemimiz Model Olmaya Devam Ediyor TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü Gözetim Tetkiki İçin Üniversitemizde Üniversitemizde Yapılan Gözetim Tetkiki Başarıyla Tamamlandı Kalite Yolcuğunda Yeni Hedefler

Üniversitemizde İç Denetim Açılış Toplantısı Rektör Karakaya’nın Başkanlığında Yapıldı

Üniversitemizde İç Denetim Açılış Toplantısı Rektör Karakaya’nın Başkanlığında Yapıldı

Üniversitemizde kalite çalışmalarında sona yaklaşıldı. Üniversitemiz Kalite Yönetim Koordinatörlüğü tarafından İç Denetim Açılış Toplantısı düzenlendi. 13 Mart 2017 tarihinde Yunus Emre Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Doç. Dr. Rüştü Yeşil, Kalite Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Ergin Kariptaş ile idari ve akademik birimlerin iç denetçileri katıldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, toplantının amacına yönelik bir konuşma yaptı. Konuşmasında iki yıl süren bir çalışmanın son aşamasında olduklarını belirten Rektör Karakaya, üniversitemiz için kalite yönetim sisteminin gerekliliğinden bahsetti. Rektör Karakaya şöyle konuştu: “Kalitenin konuşulduğu bu asırda ülkemizde kaliteli insanın yetiştirilmesi gerekliliğini öne çıkaran bu anlayış üniversitemizde hayat bulacak. Üniversite, ülke, şehir tüm bu amaçları bir arada tutan işi ve süreçleri kalite ile sonlandırarak daha etkili hizmet yapabilme anlayışını üniversitemizde hakim kılmak sürecini başlatmış bulunuyoruz ve bunun üniversitemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” 

Bu sürecin dinamiklik istediğini belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu süreç üzerinde kafa yorulması gerektiğini belirterek çift yönlü bir çalışma olduğunu dile getirdi. İç denetim açılış toplantısının amacına da değinen Rektör Karakaya, sözlerine şöyle devam etti. “Bu süreçte doğacak sıkıntıların bir an önce giderilmesi için çalışılması gerekiyor. Emirlere bağlı değil de süreçlere bağlı dinamik bir yönetimi el birliği ile yöneterek İç Anadolu’da örnek bir üniversite oluşturacağız.”

İç denetimin dışında dış denetimin de önemli olduğunu belirten Rektör Karakaya, dış denetimde herhangi bir eksiğin Ahi Evran Üniversitesinin imajına yapılacak bir olumsuzluk olduğunu vurguladı. İç denetimlerin dış denetimlerdeki eksiklikleri görmek için iyi bir fırsat olduğunu söyleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu süreçte her birim amirinin fedakârlık yapması gerektiğini ifade etti.

Ziya Paşa’nın “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.” sözüyle konuşmasını bitiren Rektör Karakaya, bu süreç sonunda tescil edilmiş, dış denetimiyle örnek olmuş bir Ahi Evran Üniversitesinin Yükseköğretim Kurulu (YÖK) sayfasında Türkiye’nin gündeminde olmaya başlayacağını söyledi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın konuşmasının ardından Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt da söz alarak iç denetim yöntemi ve süreç hakkında bir sunum yaptı. Kalite yönetimi ve iç denetime ilişkin bilgiler veren Prof. Dr. Mustafa Kurt, “Doküman Veri Prosedürü, Süreç Yönetimi Prosedürü, İç Denetçi Eğitimleri, İç Denetimin Amaçları, Planları, Gerçekleştirilmesi, Sonuçların Rapor Edilmesi ve Değerlendirilmesi” konularında açıklayıcı bilgiler aktardı. İç denetimin bugün itibarıyla başladığını belirten Kurt, süreç boyunca kalite yönetim koordinatörlüğü ekiplerinin herhangi bir sorunda birimlere teknik yardımlarının olacağını ifade etti. Copyright © BAUM 2015