Duyuru

05 Ekim 2017 Uygulama ve Araştırma Merkezi Yöneticileri ile 4.0 Ar-Ge Süreçlerinin Performans Parametreleri konusunda istişare toplantısı yapıldı 2017 Yılı İkinci Dönem İç Tetkik Planı Öğrenci Memnuniyet Anketi Hakkında Birimlere Yapılacak Ziyaretler Hk. Birim Kalite Danışmanlığı Hk. Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Hk. Kalite Yolculuğumuz Başladı Kalite Yönetim Sistemi İç Denetçiler Toplantısı Düzenlendi Geçmiş Olsun Mesajı “Kurumsal Dış Değerlendirme Hazırlık Toplantısı” Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı 28 Temmuz 2017 Tarihli Kalite Komisyonu Toplantısı Çalışan Memnuniyet Anketi Hakkında Kalite Çekirdek Ekibi tarafından birimlere yapılacak olan ziyaret planı 28-29 Ocak 2016 ISO 9001-2015 KYS Kurum İçi Kalite Denetçisi Eğitimi 09 Kasım 2015 Kalite Yönetim Sistemi Kuruldu 19-23 Aralık 2016 Birimlerin Süreçlerinin İzlenmesi 13 Mart 2017 Kalite Yönetimi İç Denetim Açılış Toplantısı 11-12-13 Ocak 2016 ISO 9001-2015 KYS Bilgilendirme Eğitimi 26-30 Aralık 2016 KYS'nin Birimlere Tanıtılması 9-10 Ocak 2017 ISO 9001-2015 KYS Eğitimi 15-16 Mayıs 2017 Süreç Yönetimi Eğitimi 11-12 Ocak 2017 ISO 9001-2015 KYS Kuruluş İçi Kalite Denetçisi Eğitimi 09 Mart 2017 İç Denetçileri Bilgilendirme Toplantısı 11-12 Nisan 2017 Kalite Temsilcileri, Kalite Sorumluları ve İç Denetçiler ile Değerlendirme Toplantıları 13-14 Nisan 2017 Birim Yöneticileri ile KYS Değerlendirilmesi 3 Mayıs 2016 Kalite Komisyonu Toplantısı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kalite Yönetim Sistemi Rehberi 2020 26 Aralık 2019 tarihli Kalite Komisyonu Toplantısı Sunumu Kurumsal Dış Değerlendirme Programı İç Tetkik Planı Hk. Kalite Yönetim Sistemi Sunumları YÖK Dış Değerlendirme Takımı ve Üyeleri Dış Değerlendirme Öncesi Üniversitemize Ön Ziyaret Gerçekleştirdi Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor Üniversitemizde İç Tetkik Değerlendirme Toplantısı Yapıldı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kalite Yönetim Sistemi Rehberi Vefat ve Başsağlığı Daha Kaliteli Bir Üniversite Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyoruz BELGELENDİRME TÖRENİ LS-031 Düzeltici ve İyileştirici Faaliyet Takip Listesi 2019 Yılı Performans Programı Yayınlanmıştır 11 Ağustos 2017 İç Tetkik Eğitimi Kalite Komisyonu Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı İç Denetim Planı ve Soru Hazırlama Ekibi Süreç Şeması Çalışan Memnuniyet Anketi Yükseköğretim Değerlendirme ve Kalite Güvencesi 2018 Yılı Durum Raporu yayımlanmıştır. Kalite Çalışmaları

Kalite Komisyonu Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

 

Üniversitemiz Kalite Komisyonu tarafından Kalite Komisyonu Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. 12 Haziran 2017 tarihinde Yunus Emre Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Doç. Dr. Rüştü Yeşil, Rektör Danışmanları ve Kalite Koordinatör Yardımcıları Prof. Dr. Ergin Kariptaş ve Doç. Dr. Hüseyin Şimşek, akademik ve idari personel katıldı.

 

Bilgilendirme toplantısı Kalite Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Ergin Kariptaş’ın kalite yönetim sürecinin başlaması ve bu süreçte gerçekleşen çalışmaları katılımcılarla paylaşmasıyla başladı. Prof. Dr. Ergin Kariptaş, yaptığı sunumda üniversitemizin kalite yönetim sürecinin amaçları, hedefleri, çalışma aşamaları, gerçekleşen eğitimler ve kalite sürecinde gelinen noktaları anlattı. Kariptaş, katılımcılara kalite komisyonunun çalışma organları, organizasyon yapısı, kalite komisyonu çalışma usul ve esasları yönetmeliği, süreç şemaları ve parametrelerinin gözden geçirilmesi gibi konular hakkında detaylı bilgiler verdi. 

 

Kalite Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Ergin Kariptaş’ın sunumunun ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya bir konuşma yaptı. Kalite yönetim sürecinde gelinen aşamayı görmek için bu toplantının gerçekleştiğini belirten Rektör Karakaya, kalite sürecine eğitim ve öğretim alanlarının da eklendiğini ifade etti. Kalite süreci kapsamında yapılan öğrenci anketleri ile çalışmanın işleyişini takip edeceklerini söyleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Önceliğimiz öğrencilerdir, onların memnuniyeti bizim kalite sürecimizi belirleyecek.” dedi. Öğrenci memnuniyet anketi ile öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda onların geleceklerine yönelik planlar yapılabileceğini belirten Rektör Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Öğrencilerin ankete katılımlarının sağlanması bizim için önemli. Pilot üniversite olmamız ve kalite süreçleri birbirini destekleyen süreçlerdir. Biz 2017-2021 stratejik planımızı bu kalite sürecinde görmüş olduk. Stratejik plan dahilinde kalite süreci ile yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı görmüş oluyoruz. Yol haritamızı belirliyoruz.”

 

Rektör Karakaya’nın konuşmasının ardından Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt bir konuşma yaparak gelinen süreci ve yapılan çalışmaları anlattı. Birimlerin ziyaret edilerek kalite sürecinde eksikliklerinin belirlendiğini ve iyileştirmelere gidildiğini dile getiren Kurt, süreç boyunca birimlerle irtibatlarının devam edeceğini belirterek kalite sürecinde belirlenen plan ve çalışmaları anlattı.  

Kalite Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Şimşek, kalite yönetim sürecine eğitim ve öğretim alanını dahil ettiklerini belirterek kalite için önemli olan tasarım, uygunluk ve kullanım konusunu anlattı. Doç. Dr. Hüseyin Şimşek, “Kalite yönetim süreci ile üniversitemizden beklentiyi artıracak faaliyetler ve planlar yapılabilir.” dedi.  

Belli aralıklarla toplantının yapılacağına karar verilmesinin ardından toplantı sona erdi. Copyright © BAUM 2015