Duyuru

05 Ekim 2017 Uygulama ve Araştırma Merkezi Yöneticileri ile 4.0 Ar-Ge Süreçlerinin Performans Parametreleri konusunda istişare toplantısı yapıldı 2017 Yılı İkinci Dönem İç Tetkik Planı Öğrenci Memnuniyet Anketi Hakkında Birimlere Yapılacak Ziyaretler Hk. Birim Kalite Danışmanlığı Hk. Yönetimin Gözden Geçirme Toplantısı Hk. Kalite Yolculuğumuz Başladı Kalite Yönetim Sistemi İç Denetçiler Toplantısı Düzenlendi Geçmiş Olsun Mesajı “Kurumsal Dış Değerlendirme Hazırlık Toplantısı” Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı 28 Temmuz 2017 Tarihli Kalite Komisyonu Toplantısı Çalışan Memnuniyet Anketi Hakkında Kalite Çekirdek Ekibi tarafından birimlere yapılacak olan ziyaret planı 28-29 Ocak 2016 ISO 9001-2015 KYS Kurum İçi Kalite Denetçisi Eğitimi 09 Kasım 2015 Kalite Yönetim Sistemi Kuruldu 19-23 Aralık 2016 Birimlerin Süreçlerinin İzlenmesi 13 Mart 2017 Kalite Yönetimi İç Denetim Açılış Toplantısı 11-12-13 Ocak 2016 ISO 9001-2015 KYS Bilgilendirme Eğitimi 26-30 Aralık 2016 KYS'nin Birimlere Tanıtılması 9-10 Ocak 2017 ISO 9001-2015 KYS Eğitimi 15-16 Mayıs 2017 Süreç Yönetimi Eğitimi 11-12 Ocak 2017 ISO 9001-2015 KYS Kuruluş İçi Kalite Denetçisi Eğitimi 09 Mart 2017 İç Denetçileri Bilgilendirme Toplantısı 11-12 Nisan 2017 Kalite Temsilcileri, Kalite Sorumluları ve İç Denetçiler ile Değerlendirme Toplantıları 13-14 Nisan 2017 Birim Yöneticileri ile KYS Değerlendirilmesi 3 Mayıs 2016 Kalite Komisyonu Toplantısı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kalite Yönetim Sistemi Rehberi 2020 26 Aralık 2019 tarihli Kalite Komisyonu Toplantısı Sunumu Kurumsal Dış Değerlendirme Programı İç Tetkik Planı Hk. Kalite Yönetim Sistemi Sunumları YÖK Dış Değerlendirme Takımı ve Üyeleri Dış Değerlendirme Öncesi Üniversitemize Ön Ziyaret Gerçekleştirdi Üniversitemizde Kalite Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor Üniversitemizde İç Tetkik Değerlendirme Toplantısı Yapıldı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kalite Yönetim Sistemi Rehberi Vefat ve Başsağlığı Daha Kaliteli Bir Üniversite Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyoruz BELGELENDİRME TÖRENİ LS-031 Düzeltici ve İyileştirici Faaliyet Takip Listesi 2019 Yılı Performans Programı Yayınlanmıştır 11 Ağustos 2017 İç Tetkik Eğitimi Kalite Komisyonu Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı İç Denetim Planı ve Soru Hazırlama Ekibi Süreç Şeması Çalışan Memnuniyet Anketi Yükseköğretim Değerlendirme ve Kalite Güvencesi 2018 Yılı Durum Raporu yayımlanmıştır. Kalite Çalışmaları

“Kurumsal Dış Değerlendirme Hazırlık Toplantısı” Rektör Karakaya Başkanlığında Yapıldı

 

Üniversitemiz Kalite Yönetim Koordinatörlüğü tarafından “Kurumsal Dış Değerlendirme Hazırlık Toplantısı” yapıldı. 28 Temmuz 2017 tarihinde Yunus Emre Toplantı Salonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya başkanlığında gerçekleşen toplantıya Kalite Yönetim Koordinatörü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Genel Sekreter Doç. Dr. Rüştü Yeşil, Kalite Koordinatör Yardımcıları Doç. Dr. Hüseyin Şimşek ve Ekrem Öztürk ile kalite komisyon üyeleri katıldı.

 

Toplantıda bir konuşma yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kalite bilincinin üniversitemizin tercih edilebilirliğini arttıracağını ifade ederek bu anlayış ile yol haritasını belirleyeceklerini söyledi. Rektör Karakaya, Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından yürütülen Kurumsal Dış Değerlendirme Programına 2017 yılı için dahil edildiklerini, yükseköğretimde kalite sürecinin 20 Eylül 2015 tarihinde Yükseköğretim Kurumlarında Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Yönetmenliği kapsamında başladığını belirtti. Kalite güvencesi alanında ilk uygulamaların Yükseköğretimde Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Komisyonu (YÖDEK) kurularak başlatıldığını dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, yönetmelik kapsamında Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Kurulu (ADEK) oluşturularak tüm yükseköğretim kurumlarına her yıl ADEK raporu hazırlama ve YÖK’e gönderme zorunluluğu getirildiğini söyledi. Kurumsal Dış Değerlendirme esasları hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Bu süreç ile birlikte yaptıklarımızla kalitemizi tescil edeceğiz.” dedi.

 

Rektör Karakaya’nın konuşmasının ardından Kalite Koordinatörü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt kısa bir konuşma yaptı. Kurt konuşmasında, gelinen süreçte kalite çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ve tüm çalışanların kalite süreci konusunda eğitime tabi tutulduğunu dile getirdi.  

Kalite Koordinatör Yardımcısı ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Hüseyin Şimşek de toplantıda bir sunum gerçekleştirerek Kurumsal Dış Değerlendirmenin yürütülme sürecine değindi. Kurumsal Dış Değerlendirme ilkeleri hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Hüseyin Şimşek, bu ilkeler arasında kurumun misyonu ve hedeflerinin, kurumun yönetişim süreçleri ve faaliyetlerinin, kalite güvencesi süreçleri ile iç değerlendirme süreçlerinin ve kurumun sürekli iyileştirme planlarının yer aldığını belirtti. Kalite Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Şimşek Ek-2 Kurum Değerlendirme Formu hakkında da bilgiler aktararak bu formun kurumun dış değerlendirme ölçütlerine uygunluğunun belirlenmesi amacıyla hazırlandığını ifade etti. Kurum dış değerlendirme ölçütleri arasında kurum hakkında bilgiler, kalite güvence sistemi, eğitim-öğretim, araştırma ve geliştirme, yönetim sistemi olduğunu söyleyen Şimşek, bunlarında kendi içlerinde alt başlıklarda içeriklerinin açıklandığını vurguladı.  

Toplantıda son olarak Kalite Koordinatör Yardımcısı Ekrem Öztürk bir konuşma yaptı. Öztürk, kurum ziyaretleri esnasında gerçekleşecek faaliyetlere değinerek Dış Değerlendirme Programının yıllık takvimine göre Ekim ve Kasım aylarında ziyaretler yapılacağını belirtti. Sürecin saha ziyaretlerine başlanmadan 2 ya da 3 hafta öncesinde bir günlük ön saha ziyareti yapılmasıyla gerçekleşeceğini dile getiren Öztürk, kurum ziyaretlerinin değerlendirme ekibi açısından belli amaçları olduğunu vurguladı. Ekrem Öztürk, bu amaçlar arasında kurumun güçlü ve gelişmeye açık yanlarının belirlenmesine yardımcı olmak, dış değerlendirme süreci kapsamında kurum tarafından hazırlanan belge ve bilgileri incelemek ve fiziksel olanakları yerinde görmek olduğunu dile getirerek kurum ziyaretleri çerçevesinde gün gün yapılacak faaliyetleri anlattı.Copyright © BAUM 2015